zlinprojekt.

Spousta inspirace (ze Zlína, Indonésie i z vesmíru!) a skvělá pozitivní atmosféra – takový byla konference TEDxZlín 2018. Podívejte se, proč jsme s radostí už podruhé partnery této úžasné události!

“Bubliny” – právě takové téma se prolínalo letošním TEDxem v Kongresovém centru ve Zlíně. Cílem organizátorů tak bylo propíchnout naše životní bubliny, ve kterých žijeme.

Lidé na pódiu se dotkli témat jako ochrana želv (a co my v Evropě s tím), společensky odpovědného podnikání nebo možností překonání vlastní bubliny a vykročení za novou životní náplní.

A co nás naučil David Pavlík? Pravidlo Netflixu, ve kterém pracoval – “Velká svoboda, velká zodpovědnost”.

A kdo tam povídal?

Na pódiu zlínského Kongresového centra se vystřídali celebrity, podnikatelé, snowboardistka, vědkyně i proděkan zlínské univerzity.

  1. Martin Veselovský a Jan Rozkošný (DVTV) – o provokování svých vlastních diváků,
  2. Hana Svobodová – holka z Mělníka, která pomohla zachránit 1 200 000 želv!
  3. Václav Staněk – krize je příležitost aneb jak atlet začne šít boty ve Zlíně,
  4. Milan Bumbálek – jak si zlepšit paměť?
  5. Šárka Pančochová – překonávání strachu je denním chlebem snowboardistů aneb zranění nepočítej,
  6. David Pavlík – co se člověk naučí cestou přes Ameriku, Netflix a SpaceX,
  7. Roman Čermák – o plastech a lidech,
  8. Libor Hoření – ten, za kterým přišli podřízení, že chtějí zmenšit plat a dávat více radosti zákazníkům,
  9. Julie Bienertová Vašků – jak pracuje náš mozek ve stresu a co na to délka života?
  10. Jirka Král – nejznámější youtuber, který už není youtuberem.

A pokud je vám líto, že jste na zlínském TEDxu nebyli, tak nebojte – všechny “talky” organizátoři zveřejní na Youtube kanálu TEDxZlín. A až budou online, samozřejmě vám dáme vědět na našem facebooku!

Ten TEDx… co to vlastně je?

Smyslem těchto konferencí je dát prostor myšlenkám, které by měly veřejně zaznít. Proto na TEDech vystupují nejen známí lidé a celebrity, ale i odborníci, podnikatelé, umělci či jinak zajímaví lidé s názory, které si zaslouží pozornost.

Konference TED se pořádají jako “velké” a “malé”. Velké TEDy jsou prestižní událostí, kde vystupují lidé jako podnikatel Bill Gates, politik Bill Clinton, režiséři James Cameron nebo J.J. Abrams, vědec Stephen Hawking, šéfkuchař Jamie Oliver nebo zpěváci Sting a Bono, frontman kapely U2.

Oproti tomu “malé” TEDy s písmenem X na konci jsou konference nezávisle organizované po celém světě. Právě takový TEDx se od roku 2015 pořádá i ve Zlíně. A Zlinprojekt je už druhým rokem partnerem této úžasné události!

Další fotografie

Autor fotografií: Peter Varga, TEDxZlín

Všechny aktuality