zlinprojekt.

2. 02. 2024

FTTH pro T-Mobile v Kutné Hoře: specifika přípravy projektu v kontaminované půdě

401 adres, 2906 bytových jednotek: V rozhovoru s vedoucím projektu zasíťování Kutné Hory technologií FTTH, Ladislavem Stefányim, a členy týmu představujeme výzvy a přínosy nové datové infrastruktury pro město, jeho obyvatele a jejich práci a vzdělávání.

Celý článek
#
#
13. 12. 2023

PF 2024 –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Ať všechny datové pakety lítají napříč státy

Konec papíru, letos přejeme krásné Vánoce a PF datově! Naše animované přání si pusťte v detailu této aktuality.

Celý článek
#
8. 07. 2023

Za nejlepšími zkušenostmi a příklady dobré praxe do světa

Vídeň a Londýn –⁠ místa, kam jezdíme za nejnovějšími trendy a networkingu. Příklady dobré praxe pak následujeme při navrhování telekomunikačních sítí v Česku a na Slovensku. A jak taková evropská setkání vypadají?

Celý článek
#
#
#
22. 06. 2023

Čtvrtstoletí Zlinprojektu aneb slavíme i pohybem

Nebyli jsme jen svědky změn v oblasti telekomunikace a datových sítí, ale sami jsme se stali nezastavitelnou součástí těchto proměn. Letos slavíme 25 let vzniku Zlinprojektu jako akciové společnosti. Podívejte se, jestli i tentokrát nechyběl sport, dobrá nálada a týmový duch.

Celý článek
#
#
#
25. 04. 2023

V Česku, na Slovensku, v Evropě i nově i na obrazovkách – podívejte se na náš výroční teaser!

Celý článek
#
6. 04. 2023

Překračujeme hranice českého rybníčku. Ke slovu se brzy dostane umělá inteligence, říká Přemysl Zlobický

Inovace hýbou světem. Vaše vnitrofiremní kultura ale naopak vychází z léty prověřených, tak trochu baťovských principů. Hlásíte se k této tradici záměrně? Ano, obecně jsme dnes přehlceni informacemi, a tak se mi osvědčuje vracet se k základním principům optimálního fungování člověka i firmy. Po lidech například nechci, aby dlouhodobě pracovali přesčas. Jejich úsilí si cením, a proto se snažím, aby v zájmu dlouholeté oboustranně vyhovující spolupráce nevyhořeli a zachovali si udržitelné pracovní i životní tempo.

Celý článek
#
31. 03. 2023

Čtvrtstoletí Zlínprojektu

Co se od roku 1998 událo? Zmizely faxy, nastal dramatický nástup internetu, přišly optické sítě… a my jsme stále u toho! Letos uběhne již 25 let od momentu, kdy vznikla naše projekční kancelář Zlínprojekt jako akciová společnost.

Celý článek
#
27. 01. 2023

Chodbovka jak na VŠ kolejích / vánoční večírek na firmě

Vánoční večírek bez pohybu? To by přeci nebyl Zlinprojekt! Letos to nemohlo být jinak –⁠ nechyběl fotbálek, bowling, box ani kultura! Podívejte se na tu radost ze společného času –⁠ nebo snad ze závěru roku?

Celý článek
#
#
2. 12. 2022

Online i offline Vánoce 2022

Ať vám data obíhají kolem komína i kolem světa – proto budeme i nadále chystat projekty datových sítí 🙂. Mějte krásný rok 2023!

Celý článek
#
11. 03. 2022

InterDATAviews #13 / Datové sítě? Covid ukázal, že je to strategická infrastruktura

10 otázek pro našeho ředitele Přemysla Zlobického –⁠ budou nám stačit kapacity datových sítí? A proč je vhodnější používat termín “sítě pro elektronické komunikace”? Deset odpovědí v celém rozhovoru. Zveme ke čtení.

Celý článek
#
8. 12. 2021

Ať máte v roce 2022 šťastnou topologii i radost

Také v letošním PF jsme se nechali inspirovat naší každodenní prací a vytvořili z ní malou doplňovací hru. Mějte Vánoce šťastné, veselé a on/off-line.

Celý článek
#
4. 10. 2021

InterDATAviews #13 / Rok projektantem: příběh Honzy a Ondry

Znáte to – první rok ve firmě. Jak zapadnu do týmu? Poradí mi někdo s projekty? Jaký bude můj vedoucí a šéf? Na to jsme se zeptali “nových” kolegů Honzy a Ondry.

Celý článek
#
#
#
26. 07. 2021

InterDATAviews #12 / Ženy projektantky: tenhle job není jen pro muže

Ve velkém rozhovoru s kolegyněmi Renatou, Evou a Marcelou jsme hledali odpovědi na otázky – jak se jim pracuje v převážně mužském kolektivu? V čem je to jiné než “dámský” kolektiv? Hýčkají si je kolegové?

Celý článek
#
1. 12. 2020

Ať skrze hvězdy* najdete i v roce 2021 cestu k Vašemu cíli

*star network topology: typ struktury datové sítě

Celý článek
#
10. 09. 2020

Nahlášený výpadek elektřiny? Nevadí, vyrážíme na túru, pojďte s námi!

Sedět v potemnělé kanceláři nebo být na home office? Ani jedno! Využili jsme příležitosti vyrazit vespolek a s dobrou náladou do přírody. Protože týmový duch, zeleň lesa a trocha pohybu tuží partu! Tak vzhůru na Chlum!

Celý článek
#
#
26. 06. 2020

InterDATAviews #11 / Boom datových sítí nás teprve čeká, říká Přemysl Zlobický

Kolik ročně připravíme projektů? Zrychlí se internet a dočkáme se sítí 5G? Jaký výjimečný projekt máme za sebou? A proč vidíme budoucnost pozitivně? V červnovém čísle magazínu Váš Zlín vyšel rozhovor s naším ředitelem a zveme vás ke čtení.

Celý článek
#
4. 05. 2020

10 důvodů, proč pracovat ve Zlinprojektu (a koho zrovna hledáme)

Všechno, co jste o nás chtěli vědět – ale možná jste se báli zeptat – najdete právě tady. Mrkněte, co je pro nás důležité, jaké máme benefity a jak vypadá naše práce.

Celý článek
#
30. 03. 2020

Hledáme nové týmové hráče

Datové sítě jsou kritickou infrastrukturou (jak ukazují poslední dny), jejich význam dál poroste a s tím i objem přenášených dat. Kvůli tomu společně připravujeme proměnu současných metalických i výstavbu zcela nových optických sítí. Takže práce bude, sranda je s námi taky, otázka je jediná – jdeš do toho s námi? Hledáme kolegy a kolegyně na pozice projektanta datových sítí a zpracovatele geodetické dokumentace.

Celý článek
#
#
23. 03. 2020

InterDATAviews #10 / O penězích, odměnách a týmu s ředitelem Zlinprojektu

U nás se pořád něco děje. V minulém rozhovoru s Přemyslem Zlobickým jsme se ptali na rok 2019, tentokrát nás zajímají letošní novinky, akce, očekávání. Tak zveme ke čtení! Rozhovor vznikl v únoru, když byl koronavirus pouze záležitostí novinových článků o Asii.

Celý článek
#
#
19. 03. 2020

InterDATAviews #09 / Koronavirus na Zlinprojekt nemá vliv, pracujeme z home officu, říká ředitel Zlobický

Současná situace je pro všechny výzvou, byť pro každého v něčem jiném. My jsme např. zvládli plošně spustit ve velmi krátkém čase home office pro celý pracovní tým. Pracujeme většinou z domu a minimalizujeme tím riziko přenosu viru. Naši významní zákazníci, jako jsou např. T-Mobile CZ, CETIN či ČEZ se tak mohou spolehnout, že dostojíme našim obchodním závazkům.

Celý článek
#
17. 02. 2020

InterDATAview #08 / Jak kolega Stefányi projektoval sítě FTTH pro T-Mobile v Praze?

Co všechno předchází sledování Netflixu a HBO GO? Jak se projektují sítě FTTH do kolektorů? A na jakém nejzajímavějším místě projektoval datové sítě náš kolega Ladislav Stefányi? V rozhovoru nám prozradil mnohem více – a dokážete si tak představit, co práce projektanta obnáší.

Celý článek
#
30. 01. 2020

InterDATAview #07 s ředitelem o roce 2019 a technologiích

Kolik projektů jsme ve Zlinprojektu zvládli v minulém roce? Jaké jsou trendy v datových sítích? Dočkáme se sítí 5G? A proč hledáme nové projektanty a projektantky? Na všechno jsme se zeptali našeho ředitele Přemysla Zlobického.

Celý článek
#
24. 01. 2020

Večírek ve znamení badmintonu

Zakončení roku vždycky spojujeme se sportem. Což při naší sedavé práci přijde vhod – a taky nám pořádně vyhládne!

Celý článek
#
#
#
22. 10. 2019

InterDATAview #06 / Jiří Šišák: Projekt sítě FTTH Přerov pro T-Mobile byl výzvou!

Hotovo! Kolega Jirka Šišák v létě dokončil projekt sítě Fiber to the Home (FTTH) pro město na střední Moravě s cca 43 tisíci obyvateli. Jaké byly parametry sítě a jaký má pocit z dokončené práce? Čtěte dále, Jirky jsme se zeptali na všechno!

Celý článek
#
#
18. 07. 2019

InterDATAview #05 / Tři noví kolegové: Jak se jim u nás líbí? A je firemních akcí málo?

Tři noví kolegové? Skvělá příležitost se zeptat na čerstvý pohled na naši firmu – jak se u nás pracuje Olze při inženýrské činnosti a projektantům Davidovi a Jiřímu? Máme dobrou partu? A není těch firemních akcí málo? Čtěte dále, ať nás lépe poznáte!

Celý článek
#
#
#
21. 06. 2019

Dárky na léto!

Jaké budeme mít vánoční dárky? Tuhle otázku jsme postavili na hlavu – a raději připravili pro kolegy i zákazníky letní překvapení. A protože pivo je jasná volba, máme rovnou pivní set!

Celý článek
#
#
14. 06. 2019

Hlásíme: léto zahájeno oblíbeným sportovním dnem!

Dlouho očekávaný letní sportovní den byl super! A uteklo to rychle – túra, vodní pólo, volejbal, fotbal, firemní pivo… fotky vydají za tisíce slov, podívejte se na fotky sami! A na návštěvu nemocnice se nás zeptejte osobně 🙂

Celý článek
#
#
#
11. 06. 2019

Oceňujeme kolegy-účastníky soutěže Do práce na kole

Letos jsme se poprvé zúčastnili motivační soutěže k bezmotorové dopravě do práce. A protože jsme si navzájem drželi palce, taky jsme se za to ocenili!

Celý článek
#
#
7. 06. 2019

Do práce na kole – naše výsledky, radost a vítězství!

Napoprvé a ve velkém stylu – to je premiérová účast našich firemních týmů v soutěži Do práce na kole. A mezi námi máme i vítěze výkonnostní kategorie s úctyhodnými 4000 kilometrů za jeden měsíc!

Celý článek
#
24. 04. 2019

Do práce na kole – jsme v tom až po šlapátka!

Do soutěže o pravidelné dojíždění do práce na kole vysíláme hned tři firemní týmy! Devět kolegů bude hájit naše modré barvy, kteří se budou ptát – “Jedete v tom s námi (nebo proti nám)”?

Celý článek
#
10. 04. 2019

Šlapu a fotím: květnová soutěž pro kolegy

Soutěž Do práce na kole si zpestříme také fotografickou soutěží. Jak se přihlásit, jak fotit, kam to poslat a jak vyhrát? Všechno zodpovíme v této aktualitě!

Celý článek
#
3. 04. 2019

VIDEO: Podívejte se na rok se Zlinprojektem

Žijeme ve znamení vláken, sítí , dat, sportu, piva a badmintonu. Všechno jsme to dali do videa, ať vidíte, jak se u nás žije!

Celý článek
#
#
#
21. 02. 2019

InterDATAview #04 / Jak se připojuje 1200 pražských bytů k síti

Kolega Tomáš Hronek má za sebou část projektové přípravy a následné realizace zasíťování rozsáhlé developerské výstavby v Praze. Proč se použila technologie GPON a jaké má výhody? Jakým způsobem řešili problémy při návrhu a realizaci? To vše najdete v rozhovoru níže.

Celý článek
#
#
10. 01. 2019

InterDATAview #03 / Co řeší náš projekt ohledně dopravní telematiky v Brně?

Jak zasahuje trend “smart city” do naší práce? A co konkrétního řešíme na dopravních stavbách v Brně? Na to jsme se zeptali kolegy Petra Lukašíka.

Celý článek
#
#
7. 01. 2019

Tak do toho plácni! Konec roku na badmintonu

Konce roku slavíme sportem, to je naše dávná tradice. Taky jsme vyhlásili nejlepší badmintonisty, rozdali si nová firemní trička a slavili až do noci!

Celý článek
#
#
#
13. 12. 2018

Baťova manažerská škola aneb kdo chvíli stojí, už stojí opodál

Fenomén Baťa se v projevil nejen v architektuře meziválečného Zlína, ale především v inspirujícím systému řízení firmy napříč obory a kontinenty. Co může přinést dnešku?

Celý článek
#
#
10. 12. 2018

Aby vaše cesta měla cíl i v roce 2019

Děkujeme za spolupráci všem zákazníkům a samozřejmě i každému v našem pracovním týmu! Mějte krásné Vánoce a do nového roku 2019 vstupme všichni s odhodláním a radostí.

Celý článek
#
26. 11. 2018

Inspirace pro lepší svět – takový byl letošní TEDxZlín

Spousta inspirace (ze Zlína, Indonésie i z vesmíru!) a skvělá pozitivní atmosféra – takový byla konference TEDxZlín 2018. Podívejte se, proč jsme s radostí už podruhé partnery této úžasné události!

Celý článek
#
#
#
17. 11. 2018

Se skvělými kolegy makáme pro špičkové klienty. A šup s tím na billboard!

Sami kolegové vnímají dobrou partu, kterou ve Zlinprojektu máme. Navíc máme dostatek práce pro významné klienty. Proto nám chybí jen pár nových kolegů, kteří nám s tím vším pomohou. Kdo má zájem, ať čte dál.

Celý článek
#
12. 11. 2018

Čerpáme zkušenosti ze stavby od CETIN a TEMO-TELEKOMUNIKACE

Kde strávit krásné podzimní počasí než… ano, na stavbě! Tentokrát jsme zamířili do Prahy na stavby CETINu, které montážně realizuje náš významný partner TEMO-TELEKOMUNIKACE a.s.

Celý článek
#
#
23. 10. 2018

Zahajujeme badmintonový seriál!

Co dělá projektant? Sedí – buď v práci, v autě nebo na úřadě! A proto potřebujeme pohyb! A rovnou soutěživý – náš badmintonový seriál má za sebou první kolo a vyvrcholí na Vánoce!

Celý článek
#
#
13. 10. 2018

Spojuj světová data ve Zlíně

Pro lídry telekomunikačního trhu navrhujeme datové sítě. A o tuto práci se chceme podělit s dalším kolegou. Chceš se připojit? Tak čti dál.

Celý článek
#
#
#
5. 10. 2018

V práci máme super partu. A ty?

Do Zlinprojektu hledáme nové kolegy. Ale jak to říct světu? Přeci pravdivě! Proto jsme se ptali kolegů, čeho si na práci nejvíc váží – a odpovědi dali na billboardy!

Celý článek
#
14. 08. 2018

Triatlon? Příště jako štafeta!

Už 19. let se pořádá Delikomat manager Triatlon a v posledních letech i s barvami Zlinprojektu. Jak tento závod dopadl s naší čtvrtou účastí? A zúčastní se jej příští rok firemní štafeta Zlinprojektu?

Celý článek
#
#
24. 06. 2018

InterDATAview #02 / Nové kanceláře? Proč jste jen nevymalovali?

Naše projekční kancelář má letos v plánu provést velkou rekonstrukci firemních prostor. Jaké jsou důvody a očekávání? Celý záměr vysvětluje ředitel naší firmy Přemysl Zlobický.

Celý článek
#
#
20. 06. 2018

Příští akce podle volného výběru? Tak hurá do přírody!

Jakou udělat firemní akci tentokrát? A co nechat výběr na všech zaměstnancích? Přesně tato myšlenka stála za hlasováním, které vyhrál pochod ze Všeminy do Trnavy.

Celý článek
#
#
#
11. 06. 2018

Za zkušenostmi? Přímo na stavbu!

Pořád je co zlepšovat – tentokrát jsme hledali odpověď na otázku “Jak zlepšit projektovou přípravu?” A nová řešení jsme hledali přímo na stavbách při pokládce a montáži datových sítí. Podívejte se s námi do terénu!

Celý článek
#
#
4. 06. 2018

Inovace jsou podstatou telekomunikačních technologií

Už Baťa říkal, že “kdo chvíli stojí, už stojí opodál”. Proto pravidelně jezdíme na různé workshopy a školení, abychom byli stále na špici s novinkami v našem oboru. Tentokrát jsme zavítali na Praxi v sítích na Vysočině.

Celý článek
#
#
#
28. 05. 2018

Fandíme sportu – tentokrát MČR v triatlonu

Naše záliba ve sportu se projevuje také ve sponzoringu – tentokrát jsme podpořili triatlonové závody v Brně!

Celý článek
#
#
2. 05. 2018

Nové kanceláře? Včetně relax roomu!

Nahlédněte do budoucnosti naší projekční kanceláře! Bude se nám v nich pracovat lépe? Podívejte se a napište nám.

Celý článek
#
#
#
1. 05. 2018

Chystáme si nové moderní kanceláře!

K letošnímu 20. výročí si nadělíme výjimečný dárek – rekonstrukci našeho pracovního prostředí! Už teď se těšíme na relax room a stylovou kuchyňku!

Celý článek
#
#
#
27. 03. 2018

Co čeká FTTx v letošním roce?

Na největší a co do odborných informací nejhodnotnější akci “Sítě FTTx v roce 2018” jsme samozřejmě nemohli chybět!

Celý článek
#
#
21. 03. 2018

Po práci za sportem (a do pivovaru)

Čas se pořádně protáhnout! Tentokrát jsme vyrazili na badminton. A všechny podané výkony pak probrali v blízkém pivovaru!

Celý článek
#
#
#
14. 02. 2018

Smart Life aneb aplikace Internetu věcí (IoT)

Hned zkraje roku 2018 jsme se podívali na to, co nás čeká v oblasti smart technologií. Tyto inovace pro nás ve Zlinprojektu znamenají také nové výzvy. Takže co nás čeká?

Celý článek
#
8. 01. 2018

Radosti i výzvy roku 2017 za námi!

Zkušenosti dobré i horší je dobré pravidelně nechat uležet a hledět k novým horizontům. A právě takovým horizontem je i konec roku a samozřejmě vánoční večírek!

Celý článek
#
#
#
2. 01. 2018

Spolupráce s technologickými lídry – T-Mobile Czech Republic a.s.

Konec roku minulého roku znamenal vedle zaslouženého odpočinku i jednu báječnou zprávu – pro český T-Mobile připravíme projekty sítí FTTH!

Celý článek
#
15. 12. 2017

Mějte dobré spojení i v roce 2018!

Děkujeme za spolupráci zákazníkům i celému týmu Zlinprojektu. Stejně jako v minulých letech posíláme vánoční a novoroční přání Unicef. Samotnému papíru tak dáme i další význam v podobě podpory Dětského fondu Organizace spojených národů, největší světové organizace zabývající se ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí.

Celý článek
#
13. 11. 2017

InterDATAview #01 / Neustálé změny jsou nový standard, říká ředitel Přemysl Zlobický

Za deset let, co vedete projekční část Zlinprojektu, se toho jistě spousta změnila… Než se zmíním o probíhajících změnách, musím zdůraznit, že jsme tu už cca 25 let. A když něco děláme v kuse čtvrt století, v časech dobrých i horších, tak to musí znamenat, že to neděláme úplně špatně. Ale vždycky je možné něco změnit a zdokonalit. Zlinprojekt celou svou historii dokáže reagovat na změny trhu. Takže co se změnilo? Snad všechno! (s úsměvem). A od devadesátých let to

Celý článek
#
#
6. 11. 2017

Fandíme světovému projektu ve Zlíně – konferenci TEDx!

Prostory Filmového uzlu, nacházející se ve známých zlínských filmových ateliérech, se letos staly místem výjimečné konference TEDx Zlín 2017. V průběhu soboty 28. října se na pódiu vystřídalo deset zajímavých lidí, kteří přítomných divákům představili svůj životní příběh, nadšení ze svého pracovního oboru nebo myšlenky a ideje, které stojí za to si poslechnout.

Celý článek
#
#
10. 10. 2017

Jak reagujeme na výzvy doby?

Neustále se něco mění – technologie, trh, požadavky klientů. A je důležité umět se přizpůsobit a uchopit nové výzvy. To je nesnadný cíl, kterého chceme ve Zlinprojektu dosáhnout! Viditelnou změnou a prvním krokem k dosaženího tohoto cíle je také redesign loga a nový vizuální styl. A abychom od počátku věděli, co tato změna přináší, sešli jsme se v pátek 6. října v Hotelu Tomášov.

Celý článek
#
20. 08. 2017

Změnili jsme náš vizuální styl

Rok 2017 – rok změn! Na letošní rok jsme si naplánovali spoustu změn – a jedním z prvních je redesign Zlinprojektu. Podívejte se, s jakou vervou jsme do této proměny pustili.

Celý článek
#
#
#
15. 06. 2017

Firemní akce v Zádveřicích

Ve zdravém těle zdravý duch! Na pravidelném sportovní dni jsme tentokrát zavítali do okolí Zádveřic u Zlína.

Celý článek
#
#
17. 12. 2016

Večírek opět ve Vyškově!

Kde oslavit konec roku? Tam, kde se nám líbí! Po skvělé zkušenosti jsme i letos zavítali do Vyškova. Vedle skvělého jídla jsme se i zapotili – u badmintonu, ping-pongu a bowlingu.

Celý článek
#
#
10. 12. 2016

Fandíme brněnským sportovcům

Ocenění z rukou primátora Vokřála. Tradiční veřejné ocenění nejlepších brněnských sportovců jsme letos podpořili i my.

Celý článek
#
#
18. 12. 2015

Závěr roku se sportem

Letošní rok jsme uzavřeli firemním setkáním ve Vyškově – a sport nemohl chybět!

Celý článek
#
#
25. 11. 2015

Fandíme plavání v Brně

V závěru letošního roku jsme podpořili uspořádání plaveckých závodů Velká cena Brna 2015. Na záznam celého závodu se můžete podívat na stránkách České televize.

Celý článek
#
#