zlinprojekt.

Za deset let, co vedete projekční část Zlinprojektu, se toho jistě spousta změnila…

Než se zmíním o probíhajících změnách, musím zdůraznit, že jsme tu už cca 25 let. A když něco děláme v kuse čtvrt století, v časech dobrých i horších, tak to musí znamenat, že to neděláme úplně špatně.

Ale vždycky je možné něco změnit a zdokonalit. Zlinprojekt celou svou historii dokáže reagovat na změny trhu. Takže co se změnilo? Snad všechno! (s úsměvem). A od devadesátých let to byl zcela jistě veletoč – nové požadavky zákazníků, obrovský skok samotné technologie, situace na trhu práce, vůbec celé podnikatelské prostředí.

Věřím, že dříve náš obor byl klidnější a pomalejší, dnes jej ženou významné technologické inovace, požadavky trhu (FTTx, IoT, LTE, 5G apod.) a důraz na rychlé aplikace přímo do realizovaných sítí.

A to je podle mě nový standard – neustálé změny a schopnost změny uchopit a zpracovat. Přesně jak zpívá můj oblíbený zpěvák „Nic není nastálo“.

Jistě Vás ale potkávají i těžkosti.

Každá doba přináší nějaké těžkosti a právě jejich překonávání nás žene dál. Takže ten, kdo nevidí nebo nevnímá těžkosti, tak je pravděpodobně bude v budoucnu mít.

Trápí mě to, co snad všechny obory v Česku – nedostatek kvalitních lidí. Nemůžeme reagovat na všechny příležitosti, protože naše lidská kapacita je omezená. A z toho nám nepomůže ani Průmysl 4.0.

Já se s tímto ale nechci smířit a říkat, že nejsou lidi, že víc nemůžeme. Proto se snažím budovat stabilní tým, který je možné postupně rozšiřovat o nové kolegy.

Vždycky jsem vnímal, že základním kamenem našeho podnikání jsou zaměstnanci, kolegové. Jejich potřeby se v čase výrazně změnily. Práce nebo zaměstnání už není pro moderního člověka jen o potřebě pokrýt základní životní potřeby, ale získat něco navíc. Mít možnost plnit si své osobní plány a sny a třeba taky mít příjemný pocit z atmosféry na pracovišti…

To všechno pak vedlo ke změnám, které se letos udály?

Na základě dlouhodobé úvahy jsem se rozhodl k zásadnímu kroku ohledně celkového vnímání projektové části naší firmy. S tím úzce souvisí i radost, kterou mi dělají krásné věci.
Jsou to většinou celkem samozřejmé podněty – architektura, oblečení i předměty každodenního použití. A samozřejmě pro mě tak důležitá krása přírody, vnímání krásy okamžiku, krásy atmosféry atd.

Ve Zlinprojektu, kde trávíme spoustu času, jsem vždycky viděl kvalitu naší práce a dobrou atmosféru našeho týmu. Bohužel jsme se nevěnovali estetické kráse. Ale i to se nyní mění.

Co je tedy nového?

Na základě různých vstupních podnětů vznikl nový vizuální styl, který se postupně projeví ve veškeré komunikaci. Z původní tmavé a těžké modré jsme přešli ke světlejšímu – a svěžejšímu – odstínu.

Charakteru naší práce také odpovídá nové technické písmo. Grafických změn je opravdu hodně. Nejviditelnější změnou je určitě náš web, který ukazuje naše skutečné kolegy 🙂
Ve stejném stylu pak můžete vidět auta, tiskoviny… a to zdaleka není všechno, spousta dalších věcí se připravuje.

Jak vnímáte současný Zlinprojekt?

Dobrou prezentaci si Zlinprojekt zaslouží už kvůli své téměř 20 leté historii jako akciové společnosti a předchozích 7 letům podnikání mého otce jako fyzické osoby. A že máme co ukázat! S naší projekční kanceláří je spojeno dobré renomé, široké portfolio zkušeností a zákazníků i ekonomická stabilita.

A v neposlední řadě je naše projekční kancelář největší firmou tohoto zaměření v České republice a možná i na Slovensku.

Proto novinky odpovídají postavení naší firmy. Současného stavu bychom samozřejmě nemohli dosáhnout bez našich zákazníků a dokonale fungujícího motoru naší firmy, tedy mých kolegyň a kolegů.

Všem spolupracovníkům tedy posílám velké DÍKY!

 

Všechny aktuality