zlinprojekt.

U nás se pořád něco děje. V minulém rozhovoru s Přemyslem Zlobickým jsme se ptali na rok 2019, tentokrát nás zajímají letošní novinky, akce, očekávání. Tak zveme ke čtení!

Rozhovor vznikl v únoru, když byl koronavirus pouze záležitostí novinových článků o Asii.

Pane Zlobický, na co se těšíte v roce 2020?

V pracovní rovině se rozhodně těším na nové projekty FTTH s CETIN. Zároveň jsem zvědavý, jestli spojení Vodafonu a UPC povede k modernizaci stávajících sítí.

Zároveň chci náš pracovní tým rozšířit o “novou krev”, protože poptávka po naší práci je opravdu veliká!

Zrovna od 1. ledna k nám nastoupila první projektantka. V našem oboru to není až tak obvyklé, aby dáma byla projektantkou datových sítí, proto se těším, že ten mužský kolektiv trochu nabouráme (smích).

A snad se nám podaří realizovat modernizaci kanceláří, alespoň první etapy.

Co máte v rámci nových kanceláří v plánu?

Dnes zabírá Zlinprojekt celé jedno patro, přičemž na krajích je projekční divize a uprostřed divize správy majetku. Naši projekční část chci sestěhovat k sobě. Budu tak mít kancelář blíž k projektantům a k srdci firmy (úsměv).

Následně budeme moct vytvořit uzavřenou část patra jen pro nás a zahájit další etapy proměny firemních prostor tak, aby se nám lépe pracovalo.
Ve hře je i stěhování do úplně nových prostor a zcela opustit stávající objekt.

A na co se kolegové mohou letos těšit? Vedle práce a dostatku práce a toho že to 15. pravidelně cinkne, jak to říkal jeden kolega… (smích)

Ale to je důležité, že to na účtu pravidelně cinkne! Kolegy odměňujeme férově podle výsledků jejich práce. Myslím, že odměny jsou na zlínské poměry nadstandardní. Zároveň jsem rád, že tým využívá tu šanci k většímu pracovnímu výkonu a tedy vyšším odměnám.

Samozřejmě se tento systém odměn musel trochu usadit a vychytat, získat důvěru. Nyní všichni ví, že to funguje – a že nemá nastavený strop.

Co dalšího kolegy čeká?

Bude dostatek práce a tím i odměn… Máme naplánované akce, možná vyrazíme na motokáry, samozřejmě uděláme oblíbený sportovní den, mám v plánu připravit funkční firemní textil… Jen škoda, že letošní zima nepřála oblíbené akci na lyžařském svahu.

Kolegové už si zvykli, že na firemních akcích bývá fotograf?

Ano, už je to klasika, “náš” fotograf je neodmyslitelná součást našich akcí.

Když mluvíme o kolezích, chcete jim něco vzkázat?

Všem spolupracovníkům jsem osobně poděkoval před Vánoci na našem sportovním večírku. Zlinprojekt stojí a padá na všech zaměstnancích, v našem oboru je to klíčová věc. Za jejich přístup a práci jim patří velký dík!

Chcete i v letošním roce přivítat nové kolegy?

Určitě. Vidím potenciál ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, třeba se studenty Fakulty aplikované informatiky to může být vzájemně prospěšná spolupráce.

A na co se v tom roce 2020 těšíte vy?

Energií mě nabíjí kolegové ve firmě, mladý kolektiv je obrovským motorem a chutí do práce. Taky se těším na jednání se zcela novým a hodně, hodně velkým zákazníkem o podmínkách spolupráce.

Těším se na prohlubování firemní kultury, vnímám její důležitost a že to lidé vnímají čím dál víc.

Všechny aktuality