zlinprojekt.

Tři noví kolegové? Skvělá příležitost se zeptat na čerstvý pohled na naši firmu – jak se u nás pracuje Olze při inženýrské činnosti a projektantům Davidovi a Jiřímu? Máme dobrou partu? A není těch firemních akcí málo? Čtěte dále, ať nás lépe poznáte!

Jak ses dozveděl o Zlinprojektu?

Jiří Šišák: V minulosti jsem pracoval na úřadě a schvaloval jsem různé žádosti o FTTH sítě a také jsem nějakou dobu podnikal jako lokální poskytovatel bezdrátových a FTTH sítí. Tak jsem si řekl, že sítě budu i projektovat. Chtěl jsem mít ucelené znalosti. A když jsem na facebooku viděl reklamu na volné místo ve Zlinprojektu, stačilo se ozvat.

David Majzlík: Na facebooku jsem si všiml reklamy na volné pracovní místo a na webu Zlinprojektu jsem následně zjistil, že tady už pracuje můj známý. Ten mi předem řekl všechno, co jsem chtěl vědět.
Nejdůležitějším impulzem pro mě bylo začít pracovat a získat nějakou praxi, tehdy jsem totiž studoval totiž poslední ročník vysoké školy (úsměv).

Olga Machalínková: Z webových stránek při hledání práce v oboru. Oslovilo mě, čím se firma zabývá, a protože jsem měla zkušenosti v práci, kterou teď vykonávám a která mě baví, chtěla jsem ji dělat dál.

 

Jak vnímáš život ve firmě?

Olga: Třeba letní sportovní den v minulém roce byl fajn, měli jsme výšlap do pivovaru Vraník v Trnavě včetně exkurze, kde jsme se všichni dobře bavili.
V rámci vánočního večírku byl zase badmintonový turnaj, líbilo se mi, že to byla kolektivní hra a bavili jsme se každý s každým. Mohu říct, že jsme si všichni užili zábavy i pohybu.
A nedávno zase Do práce na kole nebo letní sportovní den. Ve zdravém těle zdravý duch!

 

David: Jsem sportovně založený, tak vítám aktivity jako jízdu na kole nebo badmintonový turnaj. Bylo to zpestření. A bylo by ještě lepší, kdyby to bylo častěji (úsměv).
Kolektiv je velice přátelský a se všemi mám dobrý vztah. Líbí se mi třeba rituál, kdy se v určitou hodinu sejdeme ze všech kanceláří a dáme si kafíčko.

Jiří: Kolektiv je super a firemních akcí by mohlo být i víc. Když jsem ve Zlinprojektu začínal, hned jsem navnadil hodně lidí na zářijovou výzvu Do práce na kole. Pak jsme si ještě párkrát společně vyjeli bez většího organizování. Styl akcí je super – jakákoli sportovní aktivita, kdy člověk nesedí u počítače, je přínosná.

 

Co se ti na tvé práci líbí?

David: Kladně hodnotím partu v kanceláři. Také vidím přínos společnosti z mé práce, která má smysl. Vytváříte něco, co pak někdo zrealizuje. To mě těší.

Olga: Práce není fádní, je různorodá. Líbí se mi, že ve firmě není fluktuace zaměstnanců. Máme tak možnost si ke každému najít cestu – přístup a naučit se spolu komunikovat.

Jiří: Líbí se mi pružná pracovní doba. Taky práce s počítačem, protože jsem bývalý IT, tak vím, že počítačem to začíná i končí. Taky kolektiv se mi hodně líbí.

 

Chybí ti teď něco z předchozích zaměstnání?

Jiří: V minulém zaměstnání se neustále měnil management firmy, také tam byly běžné přesčasy, což tady není a to velmi kvituji.

Olga: Velmi oceňuji vstřícný a přátelský přístup od kolegů i od vedení. Kdykoliv něco potřebuji, je mi maximálně vyhověno. Vidím, že ve firmě není přetvářka, ale férové jednání, to také hodně oceňuji. Můžu říct, že jsem v práci velmi spokojená.

 

Díky za rozhovor, ať se vám u nás pořád líbí =)

Všechny aktuality