zlinprojekt.

Kolik ročně připravíme projektů? Zrychlí se internet a dočkáme se sítí 5G? Jaký výjimečný projekt máme za sebou? A proč vidíme budoucnost pozitivně? V červnovém čísle magazínu Váš Zlín vyšel rozhovor s naším ředitelem a zveme vás ke čtení.

Rozhovor v PDF se vám zobrazí po kliknutí na obrázek níže, pro variantu ke čtení na mobilu scrollujte pod obrázek.

 

 

Boom datových sítí nás teprve čeká, říká Přemysl Zlobický ze Zlinprojektu

Věděli jste, že se ve Zlíně projektují datové sítě pro lídry telekomunikačního trhu? Zrychlí se internet a dočkáme se sítí 5G? A proč ve Zlinprojektu hledají projektanty a projektantky s platem 25 až 50 000 Kč? Na všechno jsme se zeptali ředitele Přemysla Zlobického.

10 důvodů, proč pracovat ve Zlinprojektu (a koho zrovna hledáme)

Co přesně Zlinprojekt dělá?

Projektujeme datové sítě pro malé i velké klienty jako jsou T-Mobile CZ, CETIN nebo Skupina ČEZ. S naší projekční kanceláří je spojeno dobré renomé, ekonomická stabilita a jsme také největší firmou tohoto zaměření v Česku a možná i na Slovensku.

Kolik projektů připravíte za rok?

Přes 400 nových projektů. Bohužel nemůžeme reagovat na všechny příležitosti, protože naše lidská kapacita ve firmě je zatím omezená. S takovým množstvím práce potřebujeme pomoci, a proto hledáme další projektanty a samozřejmě i projektantky do týmu.

Hledáme nové týmové hráče

Zrovna od 1. ledna k nám nastoupila první projektantka. V našem oboru to není až tak obvyklé, aby dáma byla projektantkou datových sítí, proto se těším, že ten mužský kolektiv trochu nabouráme (smích). Novým kolegům se hodí zkušenosti z projektování, ale velmi rádi si budoucí spolupracovníky zaškolíme.

Vím, že základním kamenem našeho podnikání jsou kolegové a proto se snažím budovat stabilní tým a dobrou atmosféru. Práce už není pro moderního člověka jen o potřebě pokrýt základní životní potřeby, ale i o možnosti plnit si své osobní sny a pracovat v příjemném prostředí…

Za 13 let, co vedete projekční část firmy, se toho jistě spousta změnila…

Změnilo se snad všechno! (s úsměvem).

Dnes náš obor ženou významné technologické inovace (FTTx, IoT, LTE, 5G apod.) a důraz na jejich rychlé nasazení přímo do realizovaných sítí.

Trendem doby je zkvalitnění infrastruktury, proto se stávající metalické vedení datových sítí nahrazuje technologií Fiber To The Home (FTTH), tedy optikou až do domácnosti.

InterDATAview #04 / Jak se připojuje 1200 pražských bytů k síti

Proč se tolik operátorů zajímá o pevný internet?

Vedení datových sítí optickým kabelem je aktuálně nejstabilnějším a nejperspektivnějším přenosovým médiem. V budoucnosti se dají optická vlákna nasvítit různými systémy, kde jsme omezeni rychlostmi až v řádu terabytů za vteřinu (1 TB/S = 1000 GB/s).

A co pro nás bude znamenat 5G?

Síť 5G bude vyžadovat mnohem hustší síť antén než je ta dnešní a každá jednotlivá anténa bude muset být připojena optickou síť. Ve výsledku se řádově zmenší odezvy a navýší kapacity sítí.

Pořád se mluví o smart cities, komunikaci aut mezi sebou… kdy přijde očekávaný průlom?

Technologie už to umožňuje, ale není plošně dostupná. Požadavky na nové schopnosti infrastruktury budou značné, jen objem dat přenášený mezi dopravní infrastrukturou a jednotlivými auty bude obrovský.

Povedlo se něco výjimečného?

Rozhodně projekty FTTH pro T-Mobile ve Zlíně na Jižních Svazích a v Přerově. Považuji za velký úspěch domluvit si s tak velkým zákazníkem “pravidla hry” a úspěšně odevzdat takto náročný projekt. Všechny výše zmíněné věci pro nás dohromady znamenají víc než dostatek práce v následujících letech.

InterDATAview #08 / Jak kolega Stefányi projektoval sítě FTTH pro T-Mobile v Praze?

A na co se mohou těšit kolegové? Že to pravidelně 12. cinkne na účtě, jak říkal jeden kolega? (smích)

Ale to je důležité, že to na účtu pravidelně cinkne! Kolegy odměňujeme férově podle výsledků jejich práce. Myslím, že odměny jsou na zlínské poměry nadstandardní (25 až 50 tisíc Kč v hrubém s odměnami). Jsem rád, že tým využívá tu šanci k většímu pracovnímu výkonu a tedy vyšším odměnám. Všichni ví, že systém funguje – a že nemá nastavený strop.

InterDATAviews #10 / O penězích, odměnách a týmu s ředitelem Zlinprojektu

Chcete i v letošním roce přivítat nové kolegy?

Náš pracovní tým chci rozšířit o “novou krev”, protože poptávka po naší práci je opravdu veliká! Vidím potenciál i ve studentech Fakulty aplikované informatiky UTB.

A na co se těšíte vy?

Energií mě nabíjí kolegové ve firmě, mladý kolektiv je obrovským motorem a chutí do práce. Těším se na prohlubování firemní kultury, vidím její důležitost a že to lidé vnímají čím dál víc.

 

10 důvodů, proč pracovat ve Zlinprojektu (a koho zrovna hledáme)

Všechny aktuality